Новини

Опіка над майном фізичної особи, яка визнана зниклою безвісти

Адвокат Христина Руда зазначає, що опіку над майном зниклої безвісти особи може встановити фізична особа. Як правило, родич зниклої особи, або орган опіки та піклування.
Для встановлення опіки над майном зниклої безвісти особи потрібно звернутися до нотаріуса за останнім місцем проживання цієї особи.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ ПРО ПЕРЕВАЖНЕ ПРАВО КУПІВЛІ

Цивільне законодавство України передбачає окремі випадки наділення суб’єктів права різними преференціями та перевагами у здійсненні належних їм правових можливостей. Одним із таких випадків є наділення співвласників переважним правом купівлі частки у праві спільної часткової власності. Згідно із ст. 362 Цивільного кодексу України (далі — ЦК України) у разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особа ми на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.

Уряд затвердив Порядок ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна

Відповідну постанову №624 від 16 червня 2023 затвердив Кабінет Міністрів України.
Раніше функціонування Реєстру регулювалось постановою №380 від 26 березня 2022 року, проте за час роботи накопичився ряд питань, які потребували уточнень.
Серед основних оновлень, які включені у Порядок:
• затверджено перелік функціоналу Реєстру;
• визначено перелік відомостей, які зберігаються в Реєстрі;

Виїзд дітей за кордон: у ДПСУ розповіли про зміни

Видані після 23 травня довіреності щодо виїзду дітей за кордон, які були викладені без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу та посвідчені нотаріусом, втрачають свою дійсність; такі довіреності, видані до 23 травня, будуть перевірятися прикордонниками.
Про це повідомляє Держприкордонслужба, передає Укрінформ.
Як зазначається, постановою КМУ № 469 передбачено, що нотаріально завірені довіреності на білому папері, видані після 23 травня, втрачають свою дійсність.

Законодавчі особливості для відмови у державній реєстрації ФОП

У Південно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Дніпро) роз'яснили підстави, за яких буде відмовлено в державній реєстрації фізичної особи - підприємця.
Повідомлення про відмову у проведенні державної реєстрації повинно містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також повинно бути зазначено, який саме пункт чи стаття поданого заявником документа (статуту, протоколу тощо) не відповідає нормам законодавства.

Страницы

Подписка на Новини