Новини

У Мін’юсті роз’яснили, що таке нотаріальна таємниця і в яких випадках її можна розкрити

Нотаріальна таємниця – це не лише інструмент захисту прав громадян, а й юридична гарантія їх довіри. Впевненість у безпеці конфіденційної інформації сприяє розвитку приватних правовідносин та збереженню персональних даних. У Східному міжрегіональному управління роз’яснили, що таке нотаріальна таємниця, у яких випадках її можуть розголошувати та які винятки передбачені законом.
Що собою охоплює поняття «нотаріальна таємниця»?

Обов’язкова частка у спадщині

В якому випадку особи можуть претендувати на обов’язкову частку у спадщині?
Відповідно до ст. 1241 ЦК України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатні вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них при спадкуванні за законом (обов’язкова частка).

Нотаріуси продовжать посвідчувати заповіти, довіреності та справжність підпису на документах, у тому числі на згоді батьків на виїзд дитини за кордон – роз’яснення Мін’юсту

Міністерство юстиції України 20 грудня опублікувало лист, в якому роз’яснило, як відбуватиметься вчинення нотаріальних дій в умовах кібератаки на державні та єдині реєстри.
Як зазначено, у звʼязку із наймасштабнішою зовнішньою кібератакою тимчасово призупинено роботу єдиних та державних реєстрів у системі Мінʼюсту.

Збільшення ставки військового збору: як це вплине на продаж нерухомості?

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Він був опублікований 30 листопада в «Голосі України». Головними змінами, які передбачені в цьому законі, є збільшення військової ставки з 1,5% до 5% для фізичних осіб з будь-яких доходів. Мова йде про заробітну плату, оренду нерухомості, виграші, банківські депозити та інші доходи громадян.
Основні положення, які стосуються сплати військового збору, саме в розрізі продажу нерухомого майна шляхом аналізу практичних запитань.

Про вимогу подачі структури власності та актуальної інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб.

На початку серпня 2024 року Міністерство юстиції України (далі – Мін’юст) нагадало, що Закон України від 6 грудня 2019 року № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон № 361) зобов’язує юридичних осіб мати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (далі – КБВ) або його відсутність та структуру власності, підтримувати її в актуальному стані, а також подавати таку інформацію для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичн

Сторінки

Підписатися на Новини