Новини

ВСТАНОВЛЕННЯ ОСОБИ, ЩО ЗВЕРНУЛАСЯ ДО НОТАРІУСА

Доступність нотаріальної послуги залежить не тільки від нотаріуса, а й від дотримання особами, які звернулись за вчиненням нотаріальної дії чинного законодавства України.
Згідно зі статтею 43 Закону України “Про нотаріат” не допускається вчинення нотаріальної дії у разі відсутності осіб - її учасників або їх уповноважених представників.
При вчиненні нотаріальної дії нотаріуси, посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії, встановлюють особу учасників цивільних відносин, які звернулися за вчиненням нотаріальної дії.

Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини спадкоємцями

Поширена ситуація на практиці, коли несвідомо і в силу людського фактору пропускають 6-місячний строк від смерті спадкодавця для подачі нотаріусу заяви на прийняття спадщини, у зв'язку з чим позбавляються можливості оформлення спадкового майна (будинку, землі, авто тощо).
Нагадаю, що 6 місяців від смерті спадкодавця - це єдиний строк, який потрібно пам'ятати та дотримуватися у випадку, якщо зіштовхнулися з питанням спадкування.

Опіка над майном фізичної особи, яка визнана зниклою безвісти

Адвокат Христина Руда зазначає, що опіку над майном зниклої безвісти особи може встановити фізична особа. Як правило, родич зниклої особи, або орган опіки та піклування.
Для встановлення опіки над майном зниклої безвісти особи потрібно звернутися до нотаріуса за останнім місцем проживання цієї особи.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ ПРО ПЕРЕВАЖНЕ ПРАВО КУПІВЛІ

Цивільне законодавство України передбачає окремі випадки наділення суб’єктів права різними преференціями та перевагами у здійсненні належних їм правових можливостей. Одним із таких випадків є наділення співвласників переважним правом купівлі частки у праві спільної часткової власності. Згідно із ст. 362 Цивільного кодексу України (далі — ЦК України) у разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особа ми на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.

Уряд затвердив Порядок ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна

Відповідну постанову №624 від 16 червня 2023 затвердив Кабінет Міністрів України.
Раніше функціонування Реєстру регулювалось постановою №380 від 26 березня 2022 року, проте за час роботи накопичився ряд питань, які потребували уточнень.
Серед основних оновлень, які включені у Порядок:
• затверджено перелік функціоналу Реєстру;
• визначено перелік відомостей, які зберігаються в Реєстрі;

Сторінки

Підписатися на Новини