Новини

Засвідчення вірності копій документів нотаріусом

Щоб завірити копію документа так, аби вона мала юридичну значимість, потрібно звернутися до нотаріуса. Саме він має право своїм підписом і печаткою засвідчувати вірність документа або його копію. Відповідно до п. 10 ст. 34 ЗУ Про нотаріат, нотаріуси засвідчують вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них. Засвідчення вірності копій документів і витягів з них здійснюється нотаріусом за усним зверненням заінтересованої особи.

Щодо засвідчення справжності підпису громадян держави–агресора російської федерації на заявах про вихід з такого громадянства

Вихід з громадянства російської федерації особи, яка проживає на території іноземної держави, здійснюється на підставі добровільного волевиявлення такої особи у спрощеному порядку, за винятком випадків, передбачених статтею 20 Федерального закону Про громадянство російської федерації.
Відповідно до статті 9 вказаного Закону громадянство дитини при набутті чи припиненні громадянства російської федерації одним з її батьків чи обома її батьками зберігається чи змінюється відповідно до цього Закону.

Проблемні питання спадкового договору

Спадкове право – одна з найбільш об`ємних галузей права, яка завжди користується попитом серед клієнтів. Так як мова йтиме про спадковий договір, варто зазначити, що договірні відносини є складним механізмом, який покликаний для врегулювання інтересів сторін договору, а також зменшення ризику незаконного втручання третіх осіб або переходу права власності до них.

Новели законодавства у період воєнного стану

Питання вчинення нотаріальних дій під час воєнного стану набирає значних обертів. Постійно вносяться зміни до законодавства, з метою забезпечення прав громадян на території всієї країни.
Зважаючи на тимчасову окупацію окремих населених пунктів України та ведення на відповідній території активних бойових дій, Міністерством юстиції України та ДП «Національні інформаційні системи» було прийнято рішення про зупинення роботи значної кількості реєстрів від несанкціонованого втручання та спотворення даних.

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно в умовах воєнного стану

1)Державна реєстрація прав проводиться нотаріусами в межах області за місцезнаходженням нерухомого майна, крім проведення державної реєстрації прав у результаті оформлення спадщини. Державна реєстрація прав на нерухоме майно, розташоване у м. Києві або Київській області, проводиться нотаріусами, робоче місце (контора) яких розташовано в м. Києві або Київській області, крім проведення державної реєстрації прав у результаті оформлення спадщин;

Сторінки