Новини

ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА ПОШКОДЖЕНЕ АБО ЗРУЙНОВАНЕ ЖИТЛО: ПОВНА ІНСТРУКЦІЯ

10 травня 2023 року в Україні стартувала програма допомоги від держави «єВідновлення». Українці, чиї домівки постраждали внаслідок війни Російської Федерації проти України, можуть подати заяву й отримати компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло.
Порядок надання компенсації регулює постанова КМУ № 600 «Про затвердження Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна», що набрала чинності 15 червня 2023 року.

Про довіреність, видану в порядку передоручення

Представник зобов'язаний вчиняти правочин за наданими йому повноваженнями особисто. Він може передати своє повноваження частково або в повному обсязі іншій особі, якщо це встановлено договором або законом між особою, яку представляють, і представником, або якщо представник був вимушений до цього з метою охорони інтересів особи, яку він представляє.

ВСТАНОВЛЕННЯ ОСОБИ, ЩО ЗВЕРНУЛАСЯ ДО НОТАРІУСА

Доступність нотаріальної послуги залежить не тільки від нотаріуса, а й від дотримання особами, які звернулись за вчиненням нотаріальної дії чинного законодавства України.
Згідно зі статтею 43 Закону України “Про нотаріат” не допускається вчинення нотаріальної дії у разі відсутності осіб - її учасників або їх уповноважених представників.
При вчиненні нотаріальної дії нотаріуси, посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії, встановлюють особу учасників цивільних відносин, які звернулися за вчиненням нотаріальної дії.

Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини спадкоємцями

Поширена ситуація на практиці, коли несвідомо і в силу людського фактору пропускають 6-місячний строк від смерті спадкодавця для подачі нотаріусу заяви на прийняття спадщини, у зв'язку з чим позбавляються можливості оформлення спадкового майна (будинку, землі, авто тощо).
Нагадаю, що 6 місяців від смерті спадкодавця - це єдиний строк, який потрібно пам'ятати та дотримуватися у випадку, якщо зіштовхнулися з питанням спадкування.

Опіка над майном фізичної особи, яка визнана зниклою безвісти

Адвокат Христина Руда зазначає, що опіку над майном зниклої безвісти особи може встановити фізична особа. Як правило, родич зниклої особи, або орган опіки та піклування.
Для встановлення опіки над майном зниклої безвісти особи потрібно звернутися до нотаріуса за останнім місцем проживання цієї особи.

Сторінки

Підписатися на Новини