Виїзд дітей за кордон: у ДПСУ розповіли про зміни

Видані після 23 травня довіреності щодо виїзду дітей за кордон, які були викладені без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу та посвідчені нотаріусом, втрачають свою дійсність; такі довіреності, видані до 23 травня, будуть перевірятися прикордонниками.
Про це повідомляє Держприкордонслужба, передає Укрінформ.
Як зазначається, постановою КМУ № 469 передбачено, що нотаріально завірені довіреності на білому папері, видані після 23 травня, втрачають свою дійсність.
"Якщо ви, для прикладу, маєте подібну довіреність і плануєте відправити свою дитину за кордон на відпочинок та оздоровлення у супроводі третіх осіб, врахуйте, що вказані бланки, які видані після 23 травня, є недійсними. Також бланки, які отримані до 23 травня, у разі сумніву щодо їх дійсності можуть бути перевірені прикордонниками шляхом отримання довідки про підтвердження або спростування посвідчення нотаріусом такої довіреності, що в свою чергу передбачає відмову в перетинанні державного кордону до моменту отримання підтвердження від нотаріуса", - наголосили у ДПСУ.
Як повідомляв Укрінформ, за даними МВС, виїзд дитини до 16 років за межі України під час війни відбувається у супроводі одного з батьків або ж повнолітніх брата чи сестри, інших родичів чи осіб, яких уповноважив один із батьків письмовою заявою. Така заява має бути завірена органами опіки та піклування.