РАСТАМОЖКА АВТО НА ЕВРОНОМЕРАХ: УТВЕРЖДЕН ВРЕМЕННЫЙ ПОРЯДОК С ПРАВИЛАМИ ОЦЕНКИ МАШИН

Кабинет министров утвердил временный порядок растаможивания автомобилей на иностранной регистрации. Соответствующее постановление опубликовано на Правительственном портале.

Согласно новым стандартам, таможенники должны оценивать авто на еврономерах исходя из реальной стоимости, а не завышенной, которая указана в каталогах Шваке (Schwacke).

Отмечается, что новый порядок оформления включает в себя исключительно электронную форму декларирования автомобиля.

В постановлении также указан перечень из десяти видов документов, которые могут подтверждать стоимость автомобиля:

Договор купли-продажи или документ, который его заменяет, и приложения к нему в случае их наличия;
Счет-фактура (инвойс);
Банковские платежные документы, касающиеся оцениваемого транспортного средства;
Другие платежные документы, подтверждающие стоимость оцениваемого транспортного средства и содержат реквизиты, необходимые для идентификации такого транспортного средства;
Договор (соглашение, контракт) с третьими лицами, связанный с договором (соглашением, контрактом) о поставке транспортного средства;
Счета об осуществлении платежей третьим лицам в пользу продавца, если такие платежи осуществляются по условиям, определенным договором (соглашением, контрактом);
Каталоги, спецификации, прейскуранты (прайс-листы) продавца транспортного средства;
Копия таможенной декларации страны экспорта;
Выводы о качественных и стоимостных характеристиках транспортного средства, подготовленные специализированными экспертными организациями, о стоимости транспортного средства;
Справочная информация о стоимости в стране экспорта транспортных средств, являющихся идентичными и/или подобными (аналогичными) оцениваемым транспортным средствам, с вычетом из такой стоимости сумм налогов, подлежащих возвращению в стране экспорта в связи с вывозом (экспортом) таких транспортных средств.
В то же время, если во время процесса растаможки соответствующие органы смогут доказать недостоверность заявленной стоимости авто, то они имеют право отказать в растаможке по указанной фактурной цене. В таком случае оценка будет осуществляться по каталогам.

Как сообщал NEWSONE ранее, Кабинет министров Украины изменил постановление о государственной регистрации или перерегистрации транспорта.
25 ноября вступили в силу законы №8487 и 8488 об акцизах на растаможивание легковых автомобилей, а также усилении контроля над пользованием машин на европейской регистрации.
Водители автомобилей на иностранной регистрации вынуждены искать реальных владельцев для легального растаможивания машин, согласно принятым законам №8487 и 8488. В результате на просторах интернета начали массово появляться предложения "дешевой" легализации авто на еврономерах, как правило, распространяемые мошенниками.
Государственная фискальная служба Украины обнародовала презентацию, подробно разъясняющую владельцам автомобилей на иностранной регистрации условия и требования для ввоза машины на территорию Украины.
Министерство финансов и комитет Верховной Рады по вопросам налоговой и таможенной политике намерены исключить вмешательство таможенных органовв определение стоимости транспортных средств.
ГФС Украины растаможила около 2,8 тыс. авто с иностранной регистрацией по состоянию на 14 декабря по новым льготным условиям. В бюджет страны поступило около 187,1 млн грн.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 12 грудня 2018 р. № 1077

Київ

Про затвердження Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388 і від 4 червня 2007 р. № 795

Відповідно до пункту 92 розділу XXI “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Тимчасовий порядок виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, що додається.

2. Тимчасовий порядок виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, затверджений цією постановою, втрачає чинність через 180 днів з дня набрання чинності Законом України від 8 листопада 2018 р. № 2612-VIII “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України”.

3. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388 “Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів” (Офіційний вісник України, 1998 р., № 36, ст. 1327; 2009 р., № 101, ст. 3521; 2012 р., № 13, ст. 467, № 50, ст. 1978; 2015 р., № 90, ст. 3040; 2016 р., № 56, ст. 1941; 2018 р., № 8, ст. 301, № 68, ст. 2297) і від 4 червня 2007 р. № 795 “Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання” (Офіційний вісник України, 2007 р., № 42, ст. 1671; 2011 р., № 84, ст. 3068; 2015 р., № 90, ст. 3044) зміни, що додаються.

4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН

Інд. 67

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України
від 12 грудня 2018 р. № 1077

ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
виконання митних формальностей під час здійснення
митного оформлення транспортних засобів для
їх вільного обігу на митній території України

1. Тимчасовий порядок визначає механізм виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів, що класифікуються за кодом товарної позиції 8703 згідно з УКТЗЕД та ввезені громадянами на митну територію України в період з 1 січня 2015 р. до 25 листопада 2018 р., а також:

1) перебувають у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, поміщення в який здійснювалося шляхом вчинення дій, усного декларування або декларування з використанням іншого документа, ніж митна декларація, на бланку єдиного адміністративного документа;

2) перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, були вивезені за межі митної території України після 25 листопада 2018 р. та ввезені повторно.

2. Митне оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України здійснюється в порядку, передбаченому законодавством, з особливостями, визначеними цим Тимчасовим порядком.

3. Митне оформлення транспортних засобів здійснюється будь-яким органом доходів і зборів на всій митній території України з пред’явленням їх такому органу.

Керівником митниці визначаються структурні підрозділи, уповноважені на здійснення митного оформлення транспортних засобів. Інформація про такі підрозділи митного оформлення розміщується на офіційному сайті ДФС та відповідної митниці ДФС.

4. Декларантом транспортного засобу має право виступати фізична особа — резидент, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним. Від імені фізичної особи — резидента декларування транспортного засобу може здійснювати митний брокер.

5. Для митного оформлення транспортного засобу органу доходів і зборів подається електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, заповнена у звичайному порядку відповідно до статті 258 Митного кодексу України.

6. Разом з електронною митною декларацією органу доходів і зборів подаються рахунок або інший документ, що підтверджує вартість транспортного засобу, реєстраційний документ на транспортний засіб, виданий реєстраційним органом країни реєстрації, та документ, що підтверджує право власності на транспортний засіб або право розпоряджатися та декларувати такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України.

Відомості про документи, визначені частиною третьою статті 335 Митного кодексу України, зазначаються декларантом або уповноваженою ним особою у встановленому порядку в митній декларації.

7. Для цілей оподаткування транспортних засобів застосовується фактурна вартість цих транспортних засобів.

Використані громадянами відомості повинні бути об’єктивними, піддаватися обчисленню та підтверджуватися документально.

8. Документами, що можуть подаватися для підтвердження заявленої фактурної вартості транспортних засобів, є:

1) договір купівлі-продажу або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;

2) рахунок-фактура (інвойс);

3) банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного транспортного засобу;

4) інші платіжні документи, що підтверджують вартість оцінюваного транспортного засобу та містять реквізити, необхідні для ідентифікації такого транспортного засобу;

5) договір (угода, контракт) із третіми особами, пов’язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку транспортного засобу;

6) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);

7) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) продавця транспортного засобу;

8) копія митної декларації країни експорту;

9) висновки про якісні та вартісні характеристики транспортного засобу, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, про вартість транспортного засобу;

10) довідкова інформація щодо вартості у країні експорту транспортних засобів, що є ідентичними та/або подібними (аналогічними) оцінюваним транспортним засобам, з вирахуванням із такої вартості сум податків, що підлягають поверненню у країні експорту у зв’язку з вивезенням (експортом) таких транспортних засобів.

9. Рішення про проведення перевірки достовірності заявленої фактурної вартості транспортних засобів приймається органом доходів і зборів на підставі результатів застосування системи управління ризиками.

Для перевірки достовірності заявленої фактурної вартості транспортного засобу орган доходів і зборів використовує індикатор ризику, значення якого для кожного транспортного засобу встановлюється окремо на рівні нижньої межі діапазону вартості транспортних засобів, що є ідентичними та/або подібними (аналогічними) оцінюваному транспортному засобу в країні експорту, з вирахуванням із такої вартості сум податків, що підлягають поверненню у країні експорту у зв’язку з вивезенням (експортом) таких транспортних засобів.

Під час встановлення значення індикатора ризику використовується інформація спеціалізованих видань та/або інформаційних ресурсів, які містять відомості про ціни, сформовані у відповідному регіоні світового ринку, з урахуванням марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального та фактичного пробігу оцінюваного транспортного засобу.

Якщо заявлена фактурна вартість оцінюваного транспортного засобу є меншою від встановленого індикатора ризику для такого транспортного засобу, проводиться перевірка достовірності заявленої фактурної вартості такого транспортного засобу.

10. Під час проведення перевірки достовірності заявленої фактурної вартості транспортного засобу орган доходів і зборів додатково використовує такі джерела інформації:

спеціалізовані програмно-інформаційні комплекси Єдиної автоматизованої інформаційної системи ДФС;

цінову інформацію, отриману в рамках домовленостей, укладених між ДФС та об’єднаннями імпортерів та виробників.

У разі коли заявлена фактурна вартість оцінюваного транспортного засобу не підтверджується такими джерелами інформації, орган доходів і зборів повідомляє особі, яка декларує транспортний засіб, про можливість доведення достовірності заявленої фактурної вартості транспортного засобу шляхом подання інформації із спеціалізованих видань та/або інформаційних ресурсів, які містять відомості про ціни, сформовані у відповідному регіоні світового ринку, або висновку про якісні та вартісні характеристики транспортного засобу, підготовленого спеціалізованими експертними організаціями, що мають відповідні повноваження згідно із законодавством.

Якщо орган доходів і зборів може аргументовано довести недостовірність заявленої фактурної вартості оцінюваного транспортного засобу відповідно до поданих особою, яка декларує транспортний засіб, інформації та документів, орган доходів і зборів відмовляє у митному оформленні такого транспортного засобу за заявленою фактурною вартістю.

У разі відмови у митному оформленні транспортного засобу за заявленою фактурною вартістю орган доходів і зборів приймає рішення про коригування заявленої вартості та невідкладно в установленому порядку видає рішення про відмову, в якому зазначає причини відмови та наводить вичерпні роз’яснення вимог, виконання яких забезпечує можливість митного оформлення транспортного засобу, зокрема скориговану вартість, розмір якої не може бути більшим нижньої межі діапазону вартості транспортних засобів, що є ідентичними та/або подібними (аналогічними) оцінюваному транспортному засобу в країні експорту, з вирахуванням із такої вартості сум податків, що підлягають поверненню у країні експорту у зв’язку з вивезенням (експортом) таких транспортних засобів.

11. Сплата належних митних платежів, а також коштів у сумі, що дорівнює розміру п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, передбачених пунктом 93 розділу XXI “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України під час здійснення митного оформлення транспортного засобу, покладається на декларанта або на особу, уповноважену на це декларантом. Зазначені митні платежі та кошти сплачуються згідно з електронною митною декларацією, за якою здійснюється декларування такого транспортного засобу у митний режим імпорту (випуск для вільного обігу).

Митне оформлення транспортного засобу, щодо якого не порушені строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється без сплати до державного бюджету коштів, передбачених пунктом 93 розділу ХХI “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України у сумі, що дорівнює розміру п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

12. Доставлення транспортного засобу в зону митного контролю здійснюється декларантом після подання електронної митної декларації та отримання від органу доходів і зборів повідомлення, надісланого з використанням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів, із зазначенням дати та часу пред’явлення транспортного засобу органу доходів і зборів.

13. У разі коли після пред’явлення транспортного засобу органу доходів і зборів виконання митних формальностей не потребує перебування транспортного засобу в зоні митного контролю, орган доходів і зборів з використанням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів надсилає декларанту повідомлення, що такий транспортний засіб може бути вивезений із зони митного контролю (місця митного оформлення).

14. Подання попередньої митної декларації для митного оформлення транспортних засобів, що перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту, у митний режим імпорту (випуск для вільного обігу) не вимагається.

15. Посвідчення про реєстрацію транспортного засобу після завершення митного оформлення транспортного засобу з використанням електронної митної декларації органом доходів і зборів не оформлюється та не видається.

16. Завершення у встановленому порядку митного оформлення транспортного засобу у митний режим імпорту (випуск для вільного обігу) та добровільна сплата декларантом до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнює розміру п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, звільняє осіб, відповідальних за дотримання строків та умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 Митного кодексу України, за порушення митних правил стосовно випущеного для вільного обігу транспортного засобу, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту.

_____________________

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 грудня 2018 р. № 1077

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
від 7 вересня 1998 р. № 1388 і від 4 червня 2007 р. № 795

1. У Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388:

1) абзац третій пункту 7 викласти в такій редакції:

“Транспортні засоби, тимчасово ввезені на митну територію України для особистого користування більш як на 30 діб, підлягають державній реєстрації в сервісних центрах МВС на строк, визначений відповідним органом доходів і зборів. Тимчасово ввезені транспортні засоби не можуть бути розкомплектовані на запасні частини, передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.”;

2) останнє речення абзацу першого пункту 15 після слів “за Єдиним реєстром боржників” доповнити словами “, дійсності довіреності за Єдиним реєстром довіреностей”;

3) абзац перший пункту 16 після слів “а також номерні знаки” доповнити словами “(крім тимчасово ввезених на митну територію України транспортних засобів особистого користування)”;

4) пункт 18 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:

“Замість утраченого або непридатного для користування тимчасового реєстраційного талона тимчасово ввезеного на митну територію України транспортного засобу особистого користування на підставі заяви власника або його представника видається новий тимчасовий реєстраційний талон із зазначенням строку тимчасового ввезення, який зазначений у втраченому або непридатному для користування.”.

У зв’язку з цим абзаци другий — четвертий вважати відповідно абзацами третім — п’ятим;

5) у пункті 28:

в абзаці другому слова “для власних потреб” замінити словами “особистого користування”;

в абзаці четвертому слова “від ДФС” замінити словами “від органів доходів і зборів”;

6) у пункті 30 слова “дату їх зворотного вивезення” замінити словами “строк тимчасового ввезення”;

7) у пункті 31:

в абзаці першому слова “транспортних засобів під зобов’язання про їх зворотне вивезення” замінити словами “тимчасово ввезених на митну територію України транспортних засобів”;

у першому реченні абзацу третього слова “транспортних засобів іноземних держав, з яких вони тимчасово ввезені на митну територію України під зобов’язання про зворотне вивезення” замінити словами “тимчасово ввезених на митну територію України транспортних засобів, що належать дипломатичним представництвам та консульським установам, представництвам міжнародних організацій в Україні, їх персоналу та членам сімей персоналу, акредитованих в установленому порядку в МЗС, а також міжурядовим організаціям та їх співробітникам, які не є резидентами України”;

доповнити пункт після абзацу третього новим абзацом такого змісту:

“На транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України більш як на 30 діб, видаються тимчасові реєстраційні талони із зазначенням строку тимчасового ввезення, встановленого органом доходів і зборів відповідно до митного законодавства, про що зазначається в документах про митне оформлення таких засобів.”.

У зв’язку з цим абзац четвертий вважати абзацом п’ятим;

8) в абзаці сьомому пункту 42 слова “або за транспортними засобами інших власників” виключити;

9) пункт 46 викласти в такій редакції:

“46. Транспортні засоби, тимчасово ввезені на митну територію України (крім транспортних засобів особистого користування, які зареєстровані без заміни реєстраційних документів та національних номерних знаків країни їх реєстрації), знімаються з обліку після їх огляду в сервісних центрах МВС або в центрах надання адміністративних послуг.”.

2. У переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розмір плати за їх надання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2007 р. № 795, у графі “Найменування послуги”:

1) у пункті 13 графу викласти в такій редакції:

“13. Видача свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів”;

2) у пункті 14:

в абзаці першому слова “або його дубліката” і “, проведення експертного дослідження транспортних засобів і супровідних документів з видачею експертного висновку” виключити;

в абзацах другому та третьому слова “або окремих агрегатів” виключити;

в абзаці шостому слова “або їх окремих агрегатів” виключити;

3) в абзаці першому пункту 15 слова “у зв’язку з його пошкодженням або непридатністю, внесенням змін до реєстраційного документа або” виключити;

4) в абзаці першому пункту 16 слова “(за заявою власника або за дорученням)” виключити;

5) у пункті 19 графу викласти в такій редакції:

“19. Видача тимчасового реєстраційного талона на транспортний засіб особистого користування, тимчасово ввезений на митну територію України”;

6) абзац третій пункту 20 після слова “нанесення” доповнити словами “спеціальних індивідуальних”;

7) у пункті 24 графу викласти в такій редакції:

“24. Оформлення дозволу на реалізацію складових частин транспортного засобу, що мають ідентифікаційні номери (двигун, кузов, рама)”;

8) у пункті 38 слова “, конфіскованого” та “або транспортного засобу, право власності на який встановлено за рішенням суду, або такого, що визнаний в установленому порядку безхазяйним, або такого, що за правом спадкування перейшов у власність держави або подарований державі власником,” виключити;

9) у пункті 39 слова “транспортних засобів, знятих з обліку” замінити словами “перереєстрованих або знятих з обліку транспортних засобів”.